+38(044) 206 72 73 гаряча лінія
Сьогодні: 19 Червня 2013 р. На вулиці:
Русский  Українською  English 
КАК И ГДЕ КУПИТЬ СПРАВКУ В МОСКВЕ
Офіційне звернення АТКУ
Експертна оцінка
Суспільна діяльність

Причина створення

Асоціація теплотехнічних компаній України (скорочено АТКУ) – це співтовариство учасників ринку автономного опалювання. Ринку, який об'єднав довкола себе тисячі компаній і приватних підприємців, десятки тисяч монтажників і теплотехніків. Протягом останніх 10-ти років більше мільйона українських сімей стали володарями власного настінного котла в своїх квартирах. Ми допомагали і допомагаємо їм в цьому. Тепло, комфорт, економія і безпека – це основні аргументи на користь настінного котла і автономного поквартирного опалювання в місті.

Не від хорошого життя українці обернули свій вибір на користь альтернативи - автономного поквартирного опалювання. Критичний стан всієї галузі ЖКХ країни – головна причина. Не просто перебої з теплом і гарячою водою, а їх повна відсутність стала нормою для більшості українських міст. Галузь знаходиться на межі банкрутства. Фізично застаріле неекономічне устаткування міських котельних; магістралі, в яких втрачається більш ніж 50% тепла; високі ціни на газ – вже дійсність для нашої країни.

Все це відбувається на тлі фактичної бездіяльності і мовчання профільного Міністерства ЖКХ! Заяви про прориви у вирішенні всіх проблем галузі, проекти постанов, що носять локальний характер, переписані заново застарілі закони під новою шапкою – ми бачимо повну відсутність конкретних програм виведення галузі з кризи. В той же час, основні фонди галузі не модернізуються, тарифи зростають, заборгованість населення по послугах ЖКХ досягла неймовірно високих розмірів. Прийшов час, коли енергозбереження стає не питанням економічної доцільності, а питанням виживання для галузі. Склалася така ситуація, що кого б не поставили на чолі профільного міністерства, хоч генія – змінити на краще він вже нічого не зможе.

Можливо, ми б не об'єдналися в асоціацію для захисту своїх прав, якби не з'явилися заборони і обмеження в нашій галузі. Міністерство ЖКХ в 2006 році наклало заборону на розвиток галузі автономного поквартирного опалювання і ввело обмеження, які фактично зупинили її розвиток. Українців, що живуть в містах, позбавили конституційного права вибору і залишили наодинці з проблемами в їх холодних квартирах, без права змінити ситуацію на краще.

Причина такого антинародного рішення є очевидною. На комунальному ринку з'явився новий і швидко набираючий силу гравець – автономне поквартирне опалювання. Це небезпека для нинішнього монополіста – Теплокоменерго. Наприклад, за статистикою в 2006 році, більше 200 тисяч українських сімей встановило в своїх квартирах і будинках настінний котел для опалювання і гарячого водопостачання. Автономне опалювання з кожним роком ставало усе більш популярним поміж міських мешканців. І це стало причиною заборонених заходів чиновників профільного міністерства.

Необхідні термінові заходи, які вивели б житлово-комунальну галузь народного господарства з прірви. Соціальна напруженість населення виросла до критичної відмітки і це відбивається в кризі неплатежів за комунальні послуги. Неймовірно висока заборгованість населення по послугах ЖКХ в кінці 2008 року перевалила за 10 мільярдів гривень! Це протест проти неякісних послуг і високих тарифів в галузі. Можливо, ще декілька місяців галузь протримається на плаву. Ситуацію з платіжною дисципліною у галузі ЖКХ можна описати відомим висловом Карла Маркса: «коли верхи не можуть, а низи вже не хочуть». І, якщо не змінити ситуацію, експерти прогнозують, що житлово-комунальна галузь вимушена буде оголосити себе банкрутом вже у в другій половині 2009 року.

Нажаль, нинішній Уряд не звертає уваги на нашу галузь автономного поквартирного опалювання. Тому і з'явилося рішення про створення АТКУ, яка відстоюватиме інтереси її учасників. Не лише інтереси підприємців, але і інтереси міських жителів, які хочуть, але не можуть створити тепло і затишок в своїх квартирах. Автономне поквартирне опалювання –  єдина альтернатива нинішньому житлово-комунальному безладу в галузі.

Ми готові запропонувати руку допомоги і поділитися своїм досвідом у формуванні нової національної політики енергозбереження. Необхідні терміново вжити заходів на ринку опалювання і гарячого водопостачання, навіть якщо вони не популярні або противорічать нинішній стратегії Міністерства ЖКХ або бажанням окремих чиновників.

Версія для друку
Централізоване опалення
Автономне газове опалення
Автономне електроопалення
Когенерація(солома, відходи)
Теплові насоси
Утеплення будівель