+38(044) 206 72 73 гаряча лінія
Сьогодні: 19 Червня 2013 р. На вулиці:
Русский  Українською  English 
КАК И ГДЕ КУПИТЬ СПРАВКУ В МОСКВЕ
Офіційне звернення АТКУ
Експертна оцінка
Суспільна діяльність

Сонячні панелі

 • Принцип роботи
  Енергія сонця є одним з найбільш доступних і перспективних поновлюваних джерел енергії. Зростання інтересу до використання саме цього виду енергії обумовлюється, з одного боку, постійним зростанням цін на органічне паливо, зокрема на природний газ і нафту, з іншого - постійно набирає силу рух за охорону навколишнього середовища. Важливим чинником є і, свого роду, світова мода на використання поновлюваних джерел енергії, яка, як можна констатувати, дійшла й до України.
 • Гаряче водопостачання
  Є найбільш розвиненим і популярним способом використання сонячної енергії. На даний момент використовується для гарячого водопостачання в основному приватних житлових будинків.
 • Опалення
  Є ще одним дуже перспективним способом використання сонячної енергії. Системи сонячного опалення поділяються на дві великі групи: без акумуляції енергії і з сезонною акумуляцією енергії. У першому типі систем, сонячне опалення комбінується з гарячим водопостачанням.
 • Промислове використання
  Стосовно даного аспекту необхідно зазначити, що енергія Сонця може ефективно використовуватися (і використовується!) удеревообробній промисловості для сушіння деревини, у сільському господарстві, для сушіння врожаю сільськогосподарських культур і т.п.
 • Відкриті колектори
  Відкриті сонячні колектори представляють собою поверхню, яка виконана з гуми або пластику з високими значеннями коефіцієнта поглинання сонячних променів і високою стійкістю до дії ультрафіолетового випромінювання. Як випливає з назви, в таких колекторах теплопоглинаючий шар не покривається склом. Застосовуються майже виключно у відкритих геліосистемах для нагріву води в басейнах.
 • Вакуумні колектори
  Особливістю вакуумних колекторів є використання вакууму в якості ефективного теплоізолятору. Вакуум підтримується між зовнішнім покриттям із скла і теплопоглинаючим шаром. Завдяки вакууму мінімізуються теплові втрати і різко знижується залежність ККД колектора від різниці температур - температури колектора та температури зовнішнього повітря.
 • Плоскі сонячні колектори
  Плоскі сонячні колектори є найбільш поширеним типом сонячних колекторів. Слід зазначити, що в результаті тривалого вдосконалення колектори даного типу практично досягли найбільш оптимальних показників ефективності терміну експлуатації та вартості.
 • Теплова ефективність різних типів колекторів
  З метою наочного порівняння характеристик теплової ефективності різних типів колекторів, наведемо графік ККД для трьох розглянутих типів колекторів при потужності сонячного випромінювання в 600 Вт/м2.
 • Найбільш популярні системи сонячного гарячого водопостачання
  Обладнання для сонячного гарячого водопостачання на вітчизняному ринку слід розглядати як окремий сегмент ринку, що має виключно великий потенціал зростання.
Версія для друку
Централізоване опалення
Автономне газове опалення
Автономне електроопалення
Когенерація(солома, відходи)
Теплові насоси
Утеплення будівель