+38(044) 206 72 73 гаряча лінія
Сьогодні: 19 Червня 2013 р. На вулиці:
Русский  Українською  English 
КАК И ГДЕ КУПИТЬ СПРАВКУ В МОСКВЕ
Офіційне звернення АТКУ
Експертна оцінка
Суспільна діяльність
Попередня  |  Наступна

Відповідальність за вибух в Орджонікідзе повинні нести місцеві органи влади та МінЖКГ

02.03.2010
«Відповідальність за вибух будинку в Орджонікідзе через нелегально встановлений котел опалення повинні нести місцеві органи влади та МінЖКГ на чолі з міністром Олексієм Кучеренко», - заявив голова Асоціації теплотехнічних компаній Віталій Яковенко, під час прес-конференції в агентстві УНІАН у вівторок 2 березня, на тему «Справжні винуватці вибуху будинку в Орджонікідзе».

На думку Віталія Яковенко, результати розслідування Держгірпромнагляду це лише вершина айсберга причин трагедії. «Власник нелегально встановленого котла - така ж жертва, як і всі інші мешканці будинку, що постраждали від вибуху, але при цьому на нього тепер покладуть всю провину за цю трагедію, хоча справжні винуватці залишаться безкарними. Ми давно попереджали МінЖКГ і міністра, що не можна забороняти автономне опалення - заборонами проблему не вирішити. Люди ставлять автономку не від доброго життя, а тому що їм холодно взимку в своїх квартирах, їм набридла відсутність гарячої води і вони втомилися від обіцянок світлого майбутнього. Люди хочуть жити в нормальних людських умовах вже зараз, а не в неосяжному майбутньому. І ніякі заборони не зупинять людей. Тому, якщо ти не можеш забезпечити людям тепло і гарячу воду, треба не забороняти їх ініціативи самим вирішити проблему, а контролювати їх», - заявив Яковенко.

«На жаль, міністерство не прислухалося до голосу розуму, воно і далі продовжує пестити і плекати монополістів, захищаючи їх інтереси, а не жителів українських міст. Більш того воно посадило країну на бочку з порохом. У країні, за приблизними підрахунками понад 150 тис. нелегально встановлених котлів та контроль за ними, - ось головне завдання, яке має вирішити комунальне відомство. Так, що відповідь на питання хто винен очевидне - вся вина на відомстві яке не здатне і не хоче контролювати ситуацію. Для пана Кучеренко важливіше протежувати монополістів, ніж дбати про нашу безпеку і комфорт життя. Для нього, і для багатьох місцевих чиновників, важливіше зберегти тіньові надприбутки тепловиків, інакше б вони давно запропонували цивілізований підхід до вирішення питання індивідуального опалення громадян і реалізували його. Є безліч прикладів західних, українських розробок як без шкоди для країни і жителів легалізувати автономку. Але такого бажання у чиновників немає», - додав Яковенко

Довідка: Житловий будинок № 13 по вулиці Пушкіна в Орджонікідзе (Дніпропетровська область) злетів у повітря о 5.10 ранку 8 лютого. Від вибуху обрушився весь перший під'їзд старого двоповерхового будинку. Шестеро мешканців, яких рятувальники витягнули з-під завалів, потрапили до лікарні з травмами, переломами і переохолодженням. А у 64-річної Надії Кравченко, господині квартири № 6, де був епіцентр вибуху, було обпалено 65 відсотків шкіри.
Версія для друку
Централізоване опалення
Автономне газове опалення
Автономне електроопалення
Когенерація(солома, відходи)
Теплові насоси
Утеплення будівель