Що таке брейк у великому тенісі?

Брейк (пер. з англ. break) ситуація у тенісі, коли перемога в геймі береться на чужій подачі. Простіше кажучи, у геймі виграє тенісист, який не подавав тенісний м'яч на початку розіграшу. Jan 15, 2021

Тайбрейк ведеться до 7 очок. Якщо при 7 очках різниця в очках суперників менше 2, то тайбрейк триває до різниці у 2 очки. У парному тенісі, крім тайбрейків у звичайному сеті, при рівному рахунку по сетах може грати вирішальний сет у форматі тай-брейка.

При тай-Брейка подає гравець робить першу подачу, потім противник робить дві подачі, далі зміна йде через дві подачі. Перший, хто набере 7 очок, вважається таким, що виграв тайбрейк, а відповідно сет та матч. Якщо рахунок у тай-Брейка 6-5, то розігрується ще один очко.

Структура матчу За рахунку 6-6 суддя призначає тайбрейк. Це укорочений гейм, у якому тенісисти одержують по одному очку за кожен взятий розіграш. Для перемоги на тай-брейку необхідно набрати мінімум шість очок з різницею мінімум на два.